top of page

POLAND 2022

KRAKÓW, WIOSNA

Весною 2022 року Польща стала першою країною в довжелезній черзі наших вимушених мандрівок дорогою додому. Тоді 5-го березня ми з дітьми та друзями пішки перетнули кордон і направилися до Кракова. Тиждень, який ми провели в цьому місті, був дуже дивним. З одного боку ми мали можливість повернутися до мирних вулиць міста. З іншого боку, переживши жах початку війни, в голові не вкладалась концепція мирного життя. Лише через деякий час і зовсім не в Польщі ми зможемо повернутися до нормального сприйняття реальності, якою вона були колись. Але якою більше не буде. 

ZAKOPANE, LATO

Півтора місяця, проведені в Закопане, повинні були стати для нас завершальними в черзі мандрівок дорогою до мирного додому. Принаймні, ми на це сподівалися. Переїжджаючи до Польщі з Греції, ми мали можливість обрати будь-який регіон країни чи місто. Але щось тягнуло саме сюди. До цього літа я жодного разу не була в Татрах. Але тільки но приїхавши сюди, я почала відчувати спорідненість з цими місцями. Мене захопила природа гір, місцева культура та затишок. Навіть клімат, який здавався трохи дивакуватим постійними змінами та прохолодою, — якось прийшовся до душі.

KRAKÓW, JESIEŃ

Коли стало зрозуміло, що нам краще повернутися за кордон, питання про місце проживання навіть не стояло. Точніше ми не вагалися, обираючи регіон — це точно повинна була бути Малопольща. Тимчасово ми вирішили оселитися в Кракові, бо там більш ймовірно було знайти помешкання і трохи легше інтегруватися в нове середовище. Рішення про переїзд далося дуже важко. Навіть з часом складно змиритися з цим. Лише одна думка трохи тримала на плаву: близькість до Татр і можливість хоча б інколи вириватися на прогулянки горами.

KRAKÓW, ZIMA